Czech English

15. 10. 2015„Ať se vám daří,“ řekl na závěr prezentace projektů VTÚ, s. p. prezident republiky Miloš Zeman

„Ať se vám daří,“ řekl na závěr prezentace projektů VTÚ, s. p. prezident republiky Miloš Zeman

U příležitosti návštěvy prezidenta republiky a vrchního velitele ozbrojených sil Miloše Zemana ve Zlínském kraji se ve čtvrtek 15. října 2015 v muničním skladu Vrbětice uskutečnilo setkání s příslušníky Policie ČR, Armády ČR, složek integrovaného záchranného systému a starostů okolních obcí. Klíčovými tématy byla jak aktuální situace, tak budoucnost areálu, kde v říjnu a v prosinci loňského roku explodovaly dva sklady pronajaté firmě Imex Group. Možnosti budoucího využití areálu předloží Ministerstvo obrany do konce ledna 2016 k projednání vládě ČR. Jednou z možných variant je pokračování v sanaci areálu kompetentními složkami státu při zachování dílčích technologií VTÚ, s. p. v oblasti výzkumu a vývoje munice. V současné době je v této lokalitě nasazeno armádní úkolové uskupení 186 profesionálů z Vojenské policie a Agentury logistiky.

Následným bodem programu pana prezidenta byla prezentace dílčích projektů Vojenského technického ústavu, s. p., se zaměřením nejen na techniku, kterou jsou vyzbrojeny armádní jednotky při ostraze tamních muničních skladů, ale i produktů, jenž jsou předurčeny zejména k ostraze zájmových území, včetně příhraničních oblastí. Konkrétně se jednalo o průzkumné vozidlo LOV – Pz, senzorovou jednotku ze soupravy systému ostrahy a monitorování, anténní stožár AN-12, přepravní box k izolaci od smrtelných virů Biobox, dále 60 mm minomet ANTOS (LR) pro výsadkové, průzkumné a speciální jednotky a bezpilotní rotorový univerzální systém s kolmým startem a přistáním (BRUS).

„Byl jsem velmi poctěn, že jsem mohl panu prezidentovi osobně představit část unikátního portfolia státního podniku, které bylo zaměřeno na případná bezpečnostní a zdravotní rizika. Pan prezident pozitivně hodnotil dílčí projekty a zajímal se o jejich praktické využití. Na závěr popřál, aby se státnímu podniku VTÚ dařilo,“ konstatoval ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Mgr. Jiří Protiva.

Autor: Mgr. Pavel Lang, VTÚ, s. p.          

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz