Czech English

11. 10. 2016Asociace pro podporu aktivní zálohy premiérově na střelnici VTÚ

Asociace pro podporu aktivní zálohy premiérově na střelnici VTÚ

Pozitivní obraz Vojenského technického ústavu s sebou nese rostoucí zájem o součinnost. Souvisí nejen s odborným portfoliem státního podniku a netýká se pouze společností obranného a bezpečnostního průmyslu. Aktuálním příkladem je říjnová akce Asociace pro podporu aktivní zálohy na zkušební střelnici VTÚ, s. p. nedaleko Bzence.

„Byla to povedená premiéra. Bzenecká zkušební střelnice poskytla členům a sympatizantům asociace optimální podmínky. Vedle praktických ukázek proběhly i ostré střelby, včetně nočních, z různých typů zbraní. Máme zájem o intenzívnější spolupráci s VTÚ,“ konstatuje tajemník Asociace pro podporu aktivní zálohy Ludvík Cimburek.      

Asociace pro podporu aktivní zálohy je nezávislým a neziskovým spolkem s dobrovolným členstvím. Do obchodního rejstříku byla zapsána 27. července 2016. Zakládajícími členy jsou veskrze společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti. Čestným členem asociace je Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, primas český.

S unikátními možnostmi střelnice, včetně záměru její modernizace, seznámil přítomné ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva: „Aktivity Asociace pro podporu aktivní zálohy samozřejmě vítáme. VTÚ je připraven nabídnout zkušební střelnici Bzenec k výcviku záložníků. Přítomní se mohli přesvědčit, že bzenecká střelnice má odpovídající potenciál být výcvikovým prostorem nejen pro resort obrany, ale také pro příslušníky integrovaného záchranného systému a ozbrojených a bezpečnostních složek,“ říká ředitel státního podniku VTÚ.

„Pokud by příslušníci Aktivní zálohy mohli využívat tento prostor, byla by to další dobrá možnost k jejich výcviku. Rozmanitost střeleckých stanovišť, a to od pistolí až po odstřelovací pušky, je unikátní záležitostí. Ambici vybudovat tady střelnici pro potřeby dalších ozbrojených složek chci v maximální možné míře pomoct,“ zdůrazňuje Bohuslav Chalupa, místopředseda Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Autor: Pavel Lang              

Prezentace na Facebooku Twitter presentation Kontakt na Skype

Kontakty

Kontakt:

Vojenský technický ústav, s.p.

Mladoboleslavská 944

197 06 Praha 9 - Kbely

 

IČ: 24272523

DIČ: CZ24272523

 

Tel.: +420 950 105 111

Fax: +420 284 817 086

e-mail: info@vtusp.cz